30 år av party och vi rockar vidare!

Idrottsföreningen Friskis&Svettis Skövde bildades 1983. Det innebär att vi vid det här laget har spridit rörelseglädje under 30 år i Skövde, det är vi stolta över. Nu satsar vi framåt mot minst 30 år ytterligare av rörelseglädje. Vill du läsa mer om föreningens historia, titta här.
Tisdag 31/12 på nyårsafton var det fullt hus med träningspass anno 1983. Stora salen fick sig ett maxtest då vi med 130 personer på plats hade ett Jympaparty till musik från 1983 i tidstypisk klädsel.
Fredagen den 25/10 genomfördes en mycket uppskattad jubileumsfest i Aspö festlokal för föreningens medlemmar och det var hela 95 personer på plats. Det blev god mat och härlig musik av Smokin Barrels och Arkaden. Många härliga skratt bjöd kvällen och de kulminerade till den Västgötska showen av Börje Bappelsin. Herr ordföranden höll tal om och för framtiden, dansgolvet var trångt och tårtan delikat precis som det skall vara.
<< Gå tillbaka

Kommenteringen är stängd.

GÅ, CYKLA, ÅK BIL eller BUSS. SÅ HÄR HITTAR DU TILL OSS.
GÅ, CYKLA, ÅK BIL eller BUSS. SÅ HÄR HITTAR DU TILL OSS.
Följ oss på Facebook